Logo Lokalnej Grupy Działania Brama Lubuska STOWARZYSZENIE LGD BRAMA LUBUSKA
ul. Wałowa 1
66-200 Świebodzin
NIP: 927-189-81-99
tel. 532 369 084
tel. kom. 501 031 251, 532 369 084
e-mail: biuro@bramalubuska.pl 
     




 

Zmiana nazwy Stowarzyszenia

Uprzejmie zawiadamiamy, że z dniem 22 grudnia 2015 roku dokonano wpisu do KRS-u o zmianie nazwy naszego Stowarzyszenia z dotychczasowej: Stowarzyszenie "LGD Działaj z Nami" na: STOWARZYSZENIE LGD BRAMA LUBUSKA oraz z dniem 23 grudnia 2015 zmianie uległ numer rachunku bankowego stowarzyszenia

Nowy numer rachunku: 47 1090 1593 0000 0001 3185 5835 (Bank Zachodni WBK oddział Świebodzin ul. Głogowska 8 , 66-200 Świebodzin)

Jednocześnie informujemy, że zmiana dotyczy tylko nazwy i rachunku bankowego stowarzyszenia ? wszystkie pozostałe dane, w tym również Regon, NIP, KRS, numery telefonów i adres pozostają bez zmian.

Prosimy o uwzględnienie powyższej zmiany we wszystkich nowych dokumentach wystawianych dla  STOWARZYSZENIA LGD BRAMA LUBUSKA.

W listopadzie 2015 roku Walne Zebranie Członków podjęło decyzję o zmianie nazwy partnerstwa na związaną historycznie z obszarem wskazując na spójność obszaru.

BRAMA LUBUSKA ? to termin historyczny odnoszący się do znacznej części obszaru jakie obejmuje LGD. Jego geneza sięga końca I Wojny Światowej, kiedy na mocy Traktatu Wersalskiego ustalono granicę polsko ? niemiecką, która przebiegała przez obszar naszej LGD. Rozbrojone Niemcy nazwały ten obszar Bramą Lubuską, którą polskie wojska, przez Wielkopolskę mogły dotrzeć prosto na Berlin. Pod pozorem regulacji wodnych i budowy autostrady rozpoczęto na tym obszarze umocnienia mające na celu ochronę granicy- efektem tego są obiekty MRU ? jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych. Militarne podziemia są największym w środkowej Europie zimowiskiem nietoperzy ? część korytarzy stanowi obecnie rezerwat Nietoperek. Schronienie przed mrozami znajduje tu przeszło trzydzieści tysięcy osobników dwunastu gatunków tych ssaków.   Obiekty MRU : bunkry, schrony, mosty zwodzone, jazy, zapory znajdują się na terenie większości gmin członkowskich. Na północ od Warty analogiczne umocnienia nazywa się Wałem Pomorskim. Nazwa BRAMA LUBUSKA jest ?nośna? marketingowo, nawiązuje do marki Lubuskie Warte Zachodu i strategii Lubuskie 2020. Pozwala na stworzenie dobrych haseł związanych z otwarciem, przekraczaniem, zapraszaniem.

BRAMA LUBUSKA w przeciwieństwie do nazwy Stowarzyszenie ?LGD Działaj z Nami? odnosi się do obszaru. Różnice widać w zapisach celu :

? Obszar Stowarzyszenia ?LGD Działaj z Nami? obszarem przyjaznym do życia
? BRAMA LUBUSKA obszarem przyjaznym do życia

Gminy członkowskie

  • Herb Gminy Bledzew
    Bledzew
  • Herb Gminy Lubrza
    Lubrza
  • Herb Gminy Łagów
    Łagów
  • Herb Gminy Międzyrzecz
    Międzyrzecz
  • Herb Gminy Pszczew
    Pszczew
  • Herb Gminy Przytoczna
    Przytoczna
  • Herb Gminy Skwierzyna
    Skwierzyna
  • Herb Gminy Skąpe
    Skąpe
  • Herb Gminy Szczaniec
    Szczaniec
  • Herb Gminy Świebodzin
    Świebodzin